SUDORI TIG ITALIA

NEW STYLE INTERNATIONAL JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

New Style recruteaza sudori TIG cu experienta pentru realizarea de imbinari prin tehnica electrodului infuzibil de tungsten in arc electric (UNI EN 287-1:141). Contractele de munca se desfasoara in Italia, in ateliere mecanice de confectionare a ansamblelor si subansamblelor de mari dimensiuni pentru industria petrochimica.

Va puteti depune candidatura si la adresa office@newstyle-jobs.ro specificand in subiect meseria pentru care aplicati.

CERINTE

-experienta de minim 5 ani in domeniu;
-certificat/atestat de specializare in domeniu;
-autonomie;
-capacitatea de a rezolva problemele;
-spirit organizatoric, analitic si practic;
-abilitatea de a citi si aplica WPS necesar pentru activitatile solicitate;
-capabil sa obtina rezultate optime calitativ, sudura de tuburi in otel, carbon si inox (P91-P22-P11) de toate diametrele si grosimile cu prima procedura in Tig si reumpleri ulterioare cu electrozi bazici;
-cunoasterea procedurilor si a aparaturii si a masinilor utilizate pentru acest tip de sudura;
-cunoasterea materialelor celor mai frecvent folosite in efectuarea sudurii intre materiale de baza egale sau diferite si a tehnicilor de lucru in domeniu;
-capabil sa treaca probele de calificare;
-trebuie sa cunoasca, sa stie sa aplice si sa poata explica celorlalti toate normele de securitate prevazute;
-cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant;
-transport gratuit in si din Italia;
-cazare gratuita;
-asigurari medicale si de securitate a muncii

Societatea noastra isi desfasoara activitatea in plasarea fortei de munca in tara si in strainatate, in domenii diferite. Cu noi puteti deveni angajati ai unor companii internationale de succes, va puteti construi o cariera profesionala in medii competitive. Pentru detalii, accesati www.newstyle-jobs.ro