OPERATORI CNC ITALIA

NEW STYLE INTERNATIONAL JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia New Style International Jobs recruteaza operatori CNC, vorbitori de limba italiana, pentru contracte de munca in cadrul unei companii din Italia.

Operatorul va trebui sa:
- programeze masina si sa efectueze reglarea initiala a masinii;
- studieze documentatia de executie pentru a determina specificatiile produsului si a planifica secventele procesului operational;
- inspecteze piesele in vederea depistarii defectelor acestora;
- ajusteze eventualele disfunctiuni ale masinii;
- intocmeste documentele de evidenta si de raportare a activitatii

CERINTE

- cunostinte medii de limba italiana;
- cunostinte solide de desen mecanic;
- experienta in domeniu de minim 5 ani;
- expertiza in programul Fanuc, pe strung si/sau freza;
- cunostinte atat de operare cat si de programare;
- capacitate de lucru autonom a pieselor de mari dimensiuni si medii.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv;
- cazare si transport in si din Italia;
- asigurare medicala

New Style International Jobs activeaza pe piata romaneasca din 2004 ca agentie de selectie si plasare de forta de munca in tara si in strainatate, oferind contracte legale de munca in Italia, Grecia, Cipru, Norvegia pentru personal calificat sau necalificat in domeniile sanitar, industrie, constructii, ingrijire la domiciliu.