Masseur / Masseuza in Italia!

Banca de joburi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obligatiile postului: sa maseze intregul corp, in special muschii, pielea, tesuturile conjunctive, incheieturile, sira spinarii - sa faca masaje terapeutice si alte genuri de masaje - pot executa masaje compresive in anumite puncte specifice ale corpului (acupunctura) daca diagnosticul este cunoscut, sau dupa ce s-a stabilit diagnosticul si la recomandarea unui medic - sa faca hidroterapie si/sau alte tratamente speciale (tractiune, electroterapie etc.) mai ales la sportivi de performanta, dansatori profesionisti si balerini, conform recomandarilor medicului - sa faca masaj la oameni in caz de accidente in timpul competitiilor sportive, dansului sau al altor spectacole - sa aplice preparate medicale si agenti cosmetici, sa foloseasca instrumente de masaj etc. - sa dea sfaturi clientilor cu privire la programul de exercitii.

Se mai cere realizarea manichiurii si pedichiurii (nu se cere neaparat experienta, disponibilitate pentru a efectua si aceasta responsabilitate)

CERINTE

- cunostinte de limba italiana la nivel intermediar / avansat
- experienta in domeniu de minim 6 luni
- diploma de masseur

BENEFICII OFERITE

AVANTAJE:
- salariu intre 1200-1300 euro (in functie de experienta)
- preluare de la aeroport;
- cazare si masa oferite de catre angajator;
- contract legal de munca, asigurari sociale platite de angajator;
- asigurare medicala platita de angajator;

Persoana trebuie sa fie muncitoare, rezistenta la munca si disponibila in a efectua pedichiura si manichiura, chiar daca nu are experienta.

Banca de joburi este o companie de recrutare si plasare forta de munca in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii, cu sediul in Brasov - ROMANIA, care ofera candidatilor sai cele mai atragatoare locuri de munca in peste 500 clinici medicale din Marea Britanie.