OPERATOR MARKETING

SC DOMOPAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Contactare clienti- activităţi de promovare şi intermediere a serviciilor companiei Beneficiare si a companiilor din grupul de companii din care Beneficiarul face parte
a) informarea clienţilor şi a potenţialilor clienţi despre activitatea organizaţiei, telefonic sau prin intermediul mass-mediei
b) întocmirea planului de publicitate al organizaţiei
c) analiza ofertelor publicitare şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atât din perspectiva impactului asupra pieţei, cât şi din perspectiva preţurilor);
2. proiecteaza materialelor publicitare (anunţuri, pliante, oferte);-colaborarea cu agenţiile de publicitate şi mass-media în vederea promovării produselor/serviciilor;
3. elaborarea si publicarea tuturor materialelor de prezentare a firmei.
4. Editeaza comunicate de presa, prezentari ale companiei, articole pentru website, newsletter, brosuri etc.
5. Elaboreaza instrumente si modalitati de monitorizare a imaginii firmei in comunitate (chestionare, sondaje etc.).
6. Mentine relatii profesionale cu toti partenerii externi (agentii de publicitate, firme de sondare de piata etc.).
7. Asigura comunicarea intre departamentele firmei ; intre clienti si firma; transmite informatii dinspre/catre firma.
8. capacitatea de a lucra independent (fara supraveghere stricta)

CERINTE

a) Absolvire recenta a facultatii
b) Abilitati de comunicare
c) Cunoasterea limbii ITALIENE
d) Orientat catre rezolvarea problemelor
e)Abilitati comerciale
f) cunostinte PC

BENEFICII OFERITE

-Contract individual de munca pe perioada determinata cu posibilitate de prelungire;
- Salariu motivant
- decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

Agent de munca temporara autorizat de Ministerul Muncii