DISPECER cu experienta – Transport de marfa in regim international

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora ;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor ;
- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcare/descarcare;
- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcare/ descarcare;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienti;
- Verificarea activitatii soferilor (in cea mai mare parte romani);
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
- Efectuarea de diverse traduceri.

CERINTE

- minim studii medii tehnice;
- experinta relevanta in activitatile specifice postului anuntat;
- bun cunoscator al limbii romane, bun cunoscator al limbii italiene si cunoscator al limbii germane - cunostinte a termenilor specifici activitatii de transport;
- abilitati pentru lucrul in echipa, responsabil, perseverent, cu atitudine proactiva;
- persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, cu reactii prompte;
- cunostinte de operare PC si de operare in programe specifice activitatii de transport;
- foarte bune abilitati de comunicare
- rezistent la stres.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltarea carierei intr-o societate importanta in domeniul de transport si logistica, pe piata de transport marfa intracomunitar si international.