Designer Vestimentar - candidati din strainatate (Italia, Franta sau Spania).

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- studiaza tendintele internationale si le interpreteza in schite pentru colectia de magazin;
- realizeaza schite pentru colectii;
- realizeaza schite tehnice si urmareste realizarea tiparului, discutand cu constructorul eventualele modificari pentru imbunatatirea produsului;
- realizeaza comenzile de accesorii pentru colectiile de sezon si tine legatura cu furnizorii de accesorii;
- verifica lansarile de produse in vederea accesoriilor exterioare necesare;
- analizeaza si compara piata furnizorilor de accesorii in vederea obtinerii celor mai bune oferte;
- propune design-ul pentru layout-uri de colectii, promotii si etichete;
- propune concept pentru realizarea vitrinelor;
- realizeaza studiu de piata atat la brand-urile concurente;
- analizeaza produsele pe sezoane pe model si culoare.

CERINTE

Cerinte :
- studii superioare in domeniul designului vestimentar;
- experienta relevanta in domeniu (peste 2 ani);
- creativitate;
- responsabilitate.

Competente:
- negociere in cadrul relatiilor cu furnizorii;
- spirit de observatie in ceea ce priveste design-ul si calitatea produselor;
- capacitatea de a programa o lucrare pentru a se incadra in termen;
- capacitatea de a selecta materialele de lucru in raport cu destinatia produsului si cerintele beneficiarilor;
- capacitatea de a stabili combinatiile coloristice si imprimeurile, pentru a asigura estetica produsului.

BENEFICII OFERITE

Salariu Motivant + Bonusuri

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.