ASISTENTI MEDICALI - ITALIA

WEST MEDICAL JOB

Job expirat

RESPONSABILITATI

ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI pentru toate tipurile de structuri sanitare situate in regiunile din nordul si centrul Italiei.

Fisa postului, conditiile de munca si salarizare sunt similare cu ale asistentilor medicali cetateni italieni, in conformitate cu Contractul Colectiv National de Munca (CCNL).

SPECIALITATI SOLICITATE :

-ASISTENTI MEDICALI - CARDIOLOGIE, CARDIOLOGIE INTERVENTIONALA
-ASISTENTI MEDICALI - ATI
-ASISTENTI MEDICALI - URGENTA, AMBULANTA
-ASISTENTI MEDICALI - PRONTO SOCCORSO
-ASISTENTI MEDICALI - BLOC OPERATOR, INSTRUMENTARI
-ASISTENTI MEDICALI - CHIRURGIE GENERALA
-ASISTENTI MEDICALI - CARDIOCHIRURGIE
-ASISTENTI MEDICALI - ORTOPEDIE
-ASISTENTI MEDICALI - INTERNE
-ASISTENTI MEDICALI - PEDIATRIE
-ASISTENTI MEDICALI - BOLI INFECTIOASE
-ASISTENTI MEDICALI - PNEUMOFTIZIOLOGIE
-ASISTENTI MEDICALI - ORL, OFTALMOLOGIE
-ASISTENTI MEDICALI - ONCOLOGIE

-ASISTENTI MEDICALI - HEMODIALIZA, UROLOGIE
-ASISTENTI MEDICALI - GERIATRIE
-ASISTENTI MEDICALI - ASISTENTA DOMICILIARA
-MOASE SI ASISTENTI OBSTETRICA-GINECOLOGIE
-ASISTENTI MEDICALI - INDEPENDENTI (salarii de 2500-3000 euro !!! )

CERINTE

- diploma/certificat/atestat asistent medical generalist sau adeverinta absolvire;
- oferta este valabila si pentru absolventii promotiei 2008;
- neluat in evidenta cu boli cronice grave si/sau neuropsihice;
- fara interdictii in exercitarea profesiei de asistent medical.

BENEFICII OFERITE

INSCRIERE GRATUITA !!!
- contract de mediere conform Legii 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate;
- salariu 1400 -1700 euro;
- sporuri si ore suplimentare platite;
- al 13-lea salariu asigurat;
- spor de fidelitate, un salariu brut pentru fiecare an lucrat (TFR);
- asigurari de sanatate, boli profesionale, accidente de munca;
- masa pret redus la cantina structurii;
- asiguram transport organizat; - invatare limba italiana de baza cu specific sanitar asigurata gratuit in Romania;
- curs limba italiana asigurat gratuit in Italia;
- pe timpul cursului cazarea si trei mese zilnice sunt asigurate gratuit;
- cazarea pe toata durata contractului de munca se asigura de catre angajatorul italian in apartamente de 1,2,3 camere dotate complet.

ATENTIE !
PROFESIONALISM si OPERATIVITATE garantate de o apreciabila EXPERIENTA in domeniu si colaborari directe cu institutiile italiene abilitate.

NU UITATI !
OFERTA LIMITATA cu INSCRIERE IMEDIATA si MEDIERE GRATUITA !!!

APLICA ACUM !!!

WEST MEDICAL JOB, lider de piata, agentie acreditata de Ministerul Muncii, specializata in recrutarea si plasarea asistentilor medicali in strainatate.

SERVICII OFERITE:
- contracte de munca, recunoasterea studiilor la Min. Sanatatii din Roma, curs lb. italiana specific asistentilor medicali, consiliere si intocmirea documentatiei necesare echivalarii studiilor, obtinere certificat de conformitate/ recomandare de la Min. Sanatatii Bucuresti, traduceri, legalizari, apostilari documente.
-In Italia, oferim gratuit curs lb. italiana premergator evaluarii asistentilor medicali de catre Colegiul Profesional IPASVI (OAMMR) pentru obtinerea dreptului de libera practica in Italia; consiliere si sprijin pentru integrarea membrilor familiei asistentului.