Asistenti medicali Italia

NEW STYLE INTERNATIONAL JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea noastra asigura desfasurarea in conditii excelente a tuturor etapelor plasarii in Italia pentru profesia de asistent medical generalist, respectiv:
- va ofera consultanta in pregatirea actelor pentru obtinerea echivalarii studiilor,
- depune dosarele la Ministerul Sanatatii din Roma, obtine recunoasterea studiilor,
-asigura cursuri intensive gratuite de limba italiana, terminologie medicala si deontologie profesionala in vederea sustinerii examenului de inscriere in Colegiul Asistentilor din Italia,
-ofera locuri de munca in partea de nord a Italiei cu contracte de munca pe perioada determinata/nedeterminata in institutii sanitare de stat sau private in functie de experienta si cunostintele de limba italiana ale fiecarui candidat (azil, clinica, spital).

CERINTE

Candidatii trebuie sa fie absolventi ai Scolii Postliceale de 3 ani, specializarea asistent medical generalist si sa fie in posesia autorizatiei de libera practica.
Experienta constituie un avantaj, dar nu este conditie obligatorie pentru obtinerea unui contract de munca.
Pe parcursul procedurii de obtinere a echivalarii studiilor de la Ministerul Sanatatii din Italia, va oferim materialele necesare pentru a acumula cunostinte de limba italiana si terminologie medicala in limba italiana.
In plus, veti beneficia de cursuri gratuite inainte de sustinerea examenului IPASVI si veti fi platiti cu 3,50 euro/ora de curs pe toata perioada desfasurarii acestora inainte de plasarea efectiva la locul de munca.

BENEFICII OFERITE

-se ofera salarii in conformitate cu Contractele Nationale de Munca din Italia: pentru spitalele de stat, salariul de incadrare este de 1.700,09 euro, pentru Structurile Private din circuitul AIOP este de 1.714 euro, pentru Cooperativele Sociale este de 1435,90 euro pentru un program de 36 de ore/saptamana cu o zi libera
-se platesc sporuri pentru lucrul in ture, orele suplimentare, orele lucrate in zilele de sarbatoare sau de week-end
-se asigura cazare de catre angajator contra cost, pretul acesteia variind in functie de numarul de camere ale apartamentului, precum si de numarul de locatari (150-350 euro/luna)
-se plateste al 13-lea salariu
-se acorda concediu de odihna platit

New Style International Jobs, agentie de selectie si plasare de forta de munca in strainatate, cu sediul in Bucuresti, are drept principal obiect de activitate, plasarea asistentilor medicali in Italia, oferind pana acum contracte de munca pentru mai mult de 700 de persoane.