ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI - ITALIA

WEST MEDICAL JOB

Job expirat

RESPONSABILITATI

ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI pentru toate tipurile de structuri sanitare situate in regiunile din nordul si centrul Italiei.

Fisa postului, conditiile de munca si salarizare sunt similare cu ale asistentilor medicali cetateni italieni, in conformitate cu Contractul Colectiv National de Munca (CCNL).

Asistentii medicali selectionati pot profesa intr-una din urmatoarele sectii (structuri):

ASISTENTI MEDICALI - CARDIOLOGIE, CARDIOLOGIE INTERVENTIONALA
ASISTENTI MEDICALI - ATI
ASISTENTI MEDICALI - URGENTA, AMBULANTA
ASISTENTI MEDICALI - PRONTO SOCCORSO
ASISTENTI MEDICALI - BLOC OPERATOR, INSTRUMENTARI
ASISTENTI MEDICALI - CHIRURGIE GENERALA
ASISTENTI MEDICALI - CARDIOCHIRURGIE
ASISTENTI MEDICALI - ORTOPEDIE
ASISTENTI MEDICALI - INTERNE
ASISTENTI MEDICALI - PEDIATRIE
ASISTENTI MEDICALI - BOLI INFECTIOASE
ASISTENTI MEDICALI - PNEUMOFTIZIOLOGIE
ASISTENTI MEDICALI - ORL, OFTALMOLOGIE
ASISTENTI MEDICALI - ONCOLOGIE
ASISTENTI MEDICALI - HEMODIALIZA, UROLOGIE
ASISTENTI MEDICALI - GERIATRIE
ASISTENTI MEDICALI - ASISTENTA DOMICILIARA
ASISTENTI MEDICALI - INDEPENDENTI

CERINTE

- diploma/certificat/atestat asistent medical generalist sau adeverinta absolvire;
- fara interdictii in exercitarea profesiei de asistent medical;
- neluat in evidenta cu boli cronice grave si/sau neuropsihice;
- oferta este valabila si pentru absolventii promotiei 2011.

BENEFICII OFERITE

SERVICII OFERITE:
- contracte de munca, recunoasterea studiilor la Min. Sanatatii din Roma, coordonarea invatarii limbii italiene de baza cu specific sanitar, consiliere si intocmirea documentatiei necesare echivalarii studiilor, obtinere certificat de conformitate/ recomandare de la Min. Sanatatii Bucuresti, traduceri, legalizari, apostilari documente.
In Italia, in limita ofertelor, oferim curs de limba italiana premergator evaluarii asistentilor medicali de catre Colegiul Profesional IPASVI (OAMMR) pentru obtinerea dreptului de libera practica in Italia; consiliere pentru reintregirea familiei asistentului.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- INSCRIERE GRATUITA !!!
- contract de mediere conform Legii 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate;
- salariu 1300-1700 euro;
- sporuri si ore suplimentare platite in plus;
- al 13-lea salariu asigurat;
- spor de fidelitate, un salariu brut pentru fiecare an lucrat (TFR);
- asigurari de sanatate, boli profesionale, accidente de munca;
- masa se poate servi si la cantina unora dintre structurile sanitare;
- asiguram transport organizat catre Italia;
- coordonarea invatarii limbii italiene de baza cu specific sanitar asigurata in Romania;
- curs limba italiana asigurat in Italia in limita si conditiile ofertelor existente la momentul plecarii;
- in Italia, pe timpul cursului, cazarea si masa sunt organizate de catre partenerii nostri italieni.

IMPORTANT !
Expertiza si PROMPTITUDINE garantate de colaborarea directa si indelungata cu institutiile italiene abilitate, dar si de experienta in domeniu a personalului angajat.

ATENTIE !
OFERTA cu MEDIERE GRATUITA (fara comision)!!!

APLICᾸ ACUM !!!

Agentie acreditata de plasare a fortei de munca pe plan international specializata in plasarea asistentilor medicali in strainatate.