ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI

HR-Recruiting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatia posturilor:
¿ Italia (Piemonte,Lombardia,Emilia-Romagna,Liguria,Lazio)

CERINTE

Conditii:
¿ Virsta cuprinsa intre 21 ¿ 50 ani;
¿ Absolventi cu diploma ai scolii postliceale sanitare sau ai altor forme de invatamant de specialitate care intrunesc un numar total de ore de studiu in programa analitica de 4600 ore studiu;
¿ Cunoasterea limbii Italiene la nivel conversational bun;
¿ Experienta anterioara nu este necesara dar constituie un avantaj;
¿ Fara antecedente penale sau restrictii de parasire a tarii;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
¿ Contract de munca pe perioada nedeterminata;
¿ Program de lucru de 165 ore/luna;
¿ Salariu nediscriminatoriu garantat in conformitate cu legislatia italiana ( min.brut fara sporuri si garzi = 1435 Euro);
¿ Cazare gratuita timp de un an
¿ Salariatului ii vor fi garantate suportarea de catre angajator a asigurarilor medicale,de accidente si taxele de asigurari sociale;
¿ Plata salariului se face lunar iar salariatul va beneficia de 28 zile de concediu anual;
¿ Conditiile de munca vor fi supuse legilor italiene care garanteaza siguranta si protectia salariatului la locul de munca.
¿ Agentia ofera solicitantilor toata documentatia necesara, asigura programarea si suportul pentru intocmirea documentelor in vederea obtinerii declaratiei de valoare la Consulatul Italian si faciliteaza depunerea dosarului la Ministerul Sanatatii Italian in vederea obtinerii titlului de recunoastere a diplomei de asistent medical;
¿ Dupa obtinerea titlului de recunoastere a diplomei de asistent medical pe teritoriul Italiei timpul pana la obtinerea unui contract individual de munca este de regula de 90- 120 de zile.

Recrutam urgent asistenti care au recunoasterea si echivalarea diplomei de studiu din Italia. Pentru aceasta categorie timpii de procesare se scurteaza considerabil. Ne este suficient doar o copie clara a decretului de recunoastere.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV.( de preferat in Lb. Italiana) insotit de o fotografie recenta,la adresa hr.arad@gmail.com

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare,selectie si plasare a fortei de munca