Asistent Medical pentru Italia

S.C. Domus Hospitalis S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cere seriozitate, profesionalism, cunostinte de limba italiana.

CERINTE

Sa fie asistenti medicali in posesia diplomei. Pentru cei care au obtinut Declaratia de valoare sau equipollenza de la Ministerul Sanatatii de la Roma ii putem programa pentru sustinerea examenului de inscriere in Registrul profesional din Italia (IPASVI).

BENEFICII OFERITE

Se ofera cazare, suport pentru obtinerea certificatului de capacitate psiho-fizica necesar pentru desfasurarea profesiei de asistent medical, eliberat de autoritatile romane; formarea adecvata pentru promovarea examenului de inscriere in Registrul profesional din Italia; suport logistic la prima intrare in Italia.

S.C. Domus Hospitalis S.R.L.(societate italo-romana) de selectionare,pregatire si plasare a asistentilor medicali,ofera interesatilor posibilitatea de a lucra legal, cu contract de munca 1-2 ani,in unitati sanitare din nordul Italiei.Se ofera salar 1600-2500 euro,plata celui de al 13-lea salar,dupa caz si al 14-lea,sporuri ore suplimentare,concediu de pana la 35 zile,inclusiv zile de sarbatori legale acordate prin lege,contributii si asigurari sociale,de pensie si asistenta, conf legii, pentru acc. de munca.Tel :0332/405624; fax 0332/405623
Intocmim dosar complet si corect pentru obtinerea Declaratiei de valoare de la Consulatul Italiei.Obtinem recunoasterea Titlului profesional de asistent medical la Ministerul Sanatatii de la Roma(fara intermediari).www.domushospitalis.go.ro