Asistent Medical/Infirmiera - ITALIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

CGM - Consorzio Nazionale di Cooperative Sociali (www.cgm.coop) in colaborare cu Asociatia Serviciul APEL (www.apelngo.ro) sprijina persoanele calificate pentru posturile de:

- Asistent Medical/Infirmiera - Italia.

Se asigura:

- Curs de limba italiana de 120 de ore;
- Internship in Italia (in faza de organizare);
- Recunoasterea practicii ca si asistenta medicala de catre Ministerul Sanatatii italian;
- Curs ASA/OSS in Italia;
- Contract de munca legal, cu salariul lunar net in conformitate cu contractele nationale cu titlu de exemplu, pentru asistente medicale, care variaza de la 1250 la 1400 net, fiind platit concediul medical, concediu de odihna.
- Organizarea cu costul chiriei, stabilirea pretului de inchiriere fata de media orasului in care va fi adus personalul (costul variaza de la 50 la 250 (in functie de oras);
- Acompaniere in faza de insertie pe piata muncii si insertie sociala in Italia.

Persoanele interesate vor putea sa isi depuna CV-ul la adresele:

- Pentru Bucuresti la office.b@apelngo.ro
- Pentru Timisoara la office.tm@apelngo.ro.

Relatii le tel:
- Pentru Bucuresti la: 021.311.61.42
- Pentru Timisoara la: 0256.494.006

CERINTE

Cerinte:

- Angajament fata de cursul in italiana (prezenta obligatorie, sustinerea examenului);
- Documente necesare pentru recunoasterea calificarilor (calificare/experienta).

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Cursuri de formare.