Asistent Medical in Italia

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam Asistenti Medicali pentru munca in Italia cu contract de munca legal.

Oferim urmatoarele servicii :

- Obtinerea Certificatului de Conformitate de la Ministerul Sanatatii
- Intocmirea dosarului (verificare,traducere,legalizare acte)
- Trimiterea actelor catre Ministerul Sanatatii Italian si obtinerea recunoasterii studiilor(equipollenza)
- Transportul in Italia, unde se vor tine cursuri intensive de Limba Italiana(Conversatie si tehnici medicale).Pentru fiecare ora de curs asistentul medical va primi aproximativ 3 Euro
- Cazarea si masa pe parcursul cursurilor(3-4 saptamani) vor fi oferite de partenerul nostru italian
- La sfarsitul cursului va avea loc un examen pentru intrarea in Colegiul Asistentilor Medicali din Italia (IPASVI); 80% dintre participanti trec acest examen.
- In termen de maxim 20 zile de la trecerea examenului se va semna contractul de munca(durata minima 6luni; cu posibilitate de prelungire anuala) si se va incepe munca propriu zisa.Se ofera asistenta in integrarea in noul mediu de viata, cautarea locuintei ,etc

CERINTE

- Sa fie absolvent al unei Scoli Postliceale Sanitare
- Experienta minim 1 an in domeniu
- Disponibilitate de plecare imediata in Italia (minim 2-3 luni de asteptare pentru intocmirea documentelor).
- Cunsotinte minime de Limba Italiana

BENEFICII OFERITE

Fisa postului, conditiile de munca si salarizare sunt identice cu ale asistentilor medicali cetateni italieni.

Salarizare neta 1400 - 1800 Euro / Luna , in functie de numarul si tipul orelor lucrate(zile,nopti,sarbatori legale)

Nu se percepe nici un comision de mediere