Angajam strungar si frezor CNC

NOVI LGS

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Pune in functiune, regleaza, programeaza strungul de productie in conformitate cu cerintele tehnice de produs.
- Urmareste si respecta procesul de aschiere stabilit de fisa tehnologica a produsului, procedeul de prelucrare prin aşchiere a suprafeţelor plane (orizontale, verticale sau nclinate), a suprafeţelor curbe, a profilelor de diferite forme
- Pregateste utilajul, dispozitivele, sculele pentru executarea reperelor incluse in planul zilnic de productie;
- Executa efectiv reperele (axele)in baza programului prestabilit;
- Verifica selectiv piesele executate si asigura autocontrolul pieselor;
- Se asigura ca rezultatul operatiilor executate este conform cu cerintele de calitate;

CERINTE

- Experienta anterioara in operare CNC;
- Studii medii/scoala profesionala;
- Cunostinte solide in domeniul operarii masinilor unelte cu comanda numerica;
- Calificare in meseria de strungar/ frezor

BENEFICII OFERITE

Locuri disponibile: 3
Durata contractului : minim 2 luni
Locatia : Italia
Salariul net : 1 800 eur/luna
Cazare si transport asigurate

DESCRIEREA FIRMEI

AGENTIE DE MUNCA TEMPORARA