Angajam ajutor in bucatarie in Italia

SC Strategic HR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare;
• Participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare;
• Preia comenzile de la clienţi şi asigură servirea acestora;
• Debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;
• Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;
• Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele;
• Face prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi găteşte - fierbe, frige, coace, prăjeşte;
• Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.

CERINTE

• Cunoaşterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
• Cunoaşterea sortimentelor de alimente;
• Rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică;
• Persoană dinamică, abilă, sociabilă, comunicativă, amabilă şi energică;
• Imaginaţie;
• Creativitate;
• Afinitate pentru arta culinară
• Simţul ordinii şi curăţeniei;
• Responsabilitate;
• Spirit de organizare;
• Lucru în picioare pe perioade lungi de timp;
• Rapiditate în realizarea sarcinilor.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, cazare si masa.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si formare profesionala.