ingrijire batrani in Israel

FIDE GTIE Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca se va desfasura in domiciliul angajatorului. Contract legal de munca pentru minim 5 ani si 3 luni. Viza de munca se reinnoieste anual in Israel pe costul exclusiv al angajatorului
Cunoasterea unei alte limbi in afara limbii romane reprezinta un avantaj pentru solicitanti ( numai femei) .
Fara antecedente penale, fara restrictie de-a iesi din Romania si respectiv de-a intra in Israel. Varsta : minim 25 ani - maxim 50 ani . Solicitantele trebuie sa faca dovada ca au experienta in munca specifica ingrijitului de batrini bolnavi - suferinzi de ALZ, CVA, etc .

CERINTE

Varsta : minim 25 ani - maxim 50 ani . Solicitantele trebuie sa faca dovada ca au experienta in munca specifica ingrijitului de batrini bolnavi - suferinzi de ALZ, CVA, etc . Este necesar curs de prim ajutor.

BENEFICII OFERITE

400 NIS/lunar ( bani de buzunar ) . Dupa fiecare an de munca , angajatul este in drept de a primi bonus ( cel de al 13-lea salariu ) , concediu anual platit ( 14 zile lucratoare ) ; Zile libere / an - vor fi conform legislatiei de munca romane , si/sau, a tarii de provenienta a angajatului. Pe tot parcursul contractului angajatorul pe cheltuiala sa exclusiva va pune la dispozitia angajatului : casa, masa, asigurari medicale (1,30 USD/zi ) ca si asigurari sociale. Dupa expirarea contractului , muncitorul este indreptatit sa primeasca atat despagubiri materiale ( financiare care se pot ridica la nivelul unui salariu ) de la angajator , ca si restituirea impozitului aferent perceput la nivelul salarizarii brutte
( 3900 NIS ) .

Selectie si plasare forta de munca, asistenta juridica in vederea obtinerii cetateniei romane.