Asistente medicale

SC VIDEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC VIDEL SRL recruteaza asistente medicale pentru partenerii sau din Irlanda, Anglia.

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

1. perioada contractului: intre 1-3 ani
2. studiile si experienta necesara: Liceu Sanitar, Scoala postliceala – minimum 4600 de ore specialitati medicale (ore practice si teorie), minimum 1 an experienta in functie de solicitarea angajatorului final.
3. program de lucru: 40 ore/saptamana (5 zile), zilele libere nu sunt obligatoriu Sambata si Duminica)
4. salariul lunar – min. 2000 euro – 2400 euro BRUT, 11 euro/ora (plata salariului se va face saptamanal)
5. ore suplimentare – plus 50% din salariul orar : Duminica, Sarbatorile legale, exclus Sambata.
6. concediu anual : minimum 22 zile raportat la 12 luni de contract, primul concediu posibil dupa 3 luni.
7. asigurarea medicala : platita pe toata durata contractului de catre angajat din salariul brut.
8. Asigurare in cazul accidentelor de munca, boli profesionale sau moarte : min. 40000 euro in caz de deces si conform legislatiei de asigurare irlandeze proportional cu perioada de inactivitate in functie de fiecare situatie in parte.
9. Cazare platita de angajat min. 95 euro/sapt. sau lunar intre 300-400 euro (gazda)
Asistenta pentru obtinerea permisului de munca.

Companie infiintata in 2006, cu parteneri de afaceri in Spania, Franta, Italia si Anglia. Selectie si plasare forta de munca, avizata de Ministerul Muncii. Ptr. inscrierea in baza de date a companiei si implicit procesarea dosarului, se percepe o taxa de 200 RON (contra chitanta si factura), alte comisioane nemaifiind platibile de catre solicitant.