STOCK AND CREDIT CONTROLLER

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Credit Controller:
- Verificarea soldurilor facturilor emise catre client
- Identificarea facturilor intrate in perioada de scadenta si neintrate inca la plata.
- Contactarea clientului, si aducerea la cunostinta acestuia a facturilor intrate in perioada de scadenta si neachitate,
- Intocmirea facturilor de corectie (diferente de pret , diferente de cantitate, lipsa elemente obligatorii ale facturii conform ROI al clientului etc)
- Pregatirea rapoartelor comerciale pe clienti/agenti si furnizori/clienti) pentru sedinta comerciala-saptamanala

Stock Controller :
- Inventarierea zilnica a stocului, verificarea, identificarea si reglarea diferentelor de stoc in sistemul contabil (Charisma Enterprise)
-Intocmirea PV-urilor de corectie stoc: lipsa gestiune, plus gestiune ori comepensare calibre.
- Scoaterea din gestiune a produselor neconforme calitativ prin proces verbal corectie stoc de marfa deterioarata.
- Participarea la inventarul de sfarsit de luna si operarea inventarului in sistemul contabil.
- Realizarea legaturii intre contabilitate si logistica in ceea ce priveste stocurile din depozit

CERINTE

- Activitatea se desfasoara la sediul societatii situat in Afumati - Ilfov
- Experienta min 2 ani in pozitie de gestionar sau de economist gestiune
- Studii superioare economice finalizate
- cunostinte de operare PC – Ms Office nivel mediu
- abilitati de comunicare
- atitudine proactiva
- spirit organizator
- atentie distributiva si focusata
- dinamism (mobilizare/actionare rapida)
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Sanse reale de dezvoltare profesionala
- Pachet salarial atractiv

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate