SPECIALIST IN DOMENIUL CALITATII- companie capital privat- domeniu productie

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital integral strain, producator- lider de ambalaje din fibra modelata de hartie, a carei reprezentanta din Romania are peste 5 ani experienta in activitati comerciale. Cu productia sa de circa 240 milioane de cofraje si caserole care echivaleaza cu aproximativ 70% din piata interna, compania a castigat in mod justificat aprecierea si increderea clientilor si a devenit lider de piata europeana a ambalajelor ecologice.

RESPONSABILITATI:

1)Efectuarea verificarilor prevazute in procesul operational al Sistemului de Management al calitatii de la intrarea materiei prime pana la iesirea produsului finit, aducerea aportului in vederea imbunatatirii calitatii produsului existent
2)Verificarea caracteristicilor in conformitate cu specificatiile si standardele in vigoare pentru materiile prime, materialele auxiliare etc, cuprinse in Sistemul de Management al Calitatii, efectuarea sau supervisarea efectuarii testelor de produs si a inregistrarilor cu privire la acestea.
3)Luarea masurilor necesare pentru protejarea si depozitarea substantelor chimice aflate in unitate
4)Intocmirea formularelor de comanda a substantelor chimice necesare
5)Intocmirea retetei de productie si amestecul chimic ce se va utiliza si transmiterea acestora catre cei ce le vor aplica
6)Desfasurarea de activitati pentru imbunatatirea procesului de control efectuat in etapa de productie si a calitatii produsului in vederea obtinerii productiei fara pierderi.
7)Urmarirea produselor stabilite a fi neconforme cu standardele si specificatiile valabile in cadrul controalelor periodice, evaluarea acestora si pastrarea inregistrarilor cu privire la concluzii precum si raportarea concluziilor catre superiorul sau si oprirea vanzarii respectivelor produse
8)Urmarirea modului de lucru al aparatelor de masura si control, efectuarea inregistrarilor si comunicarea catre superior a situatiilor anormale
9)Desfasurarea de activitati/ participarea la activitati cu privire la verificarea reclamatiilor clientilor si evaluarea produselor defecte
10)Inregistrarea rezultatelor controlului de rutina al calitatii materiei prime, a semifabricatelor si a produsului finit sau la nevoie inregistrarea tuturor rezultatealor si intocmirea de statistici cu privire la acestea
11)Asigurarea dezvoltarii laboratorului in functie de dispozitiile superiorului si pastrarea curateniei in permanenta
12)Comunicarea parerilor sale cu privire la necesarul de aparatura de laborator si consumabile in vederea achizitionarii acestora
13)Asigurarea aplicarii regulilor de sanatate si securitate in munca in laborator
14)Respectarea principiului confidentialitatii in ceea ce priveste
15)Participarea efectiva in cadrul activitatilor societatii efectuate in comun cu unitati stiintifice si universitare pentru dezvoltarea de noi produse
16)Urmarirea indeaproape a literaturii de specialitate si a noutatilor tehnologice si efectuarea de studii in favoarea societatii, efectuarea de teste stiintifice cu privire la aceste studii
17)Sprijinirea stiintifica a activitatilor de dezvoltare a produsului in lumina strategiilor dezvoltate la nivel de societate
18)Colaborarea cu inginerul sef in vederea reducerii pierderilor tehnologice
19)Actionarea cu responsabilitate privind mediul in desfasurarea tuturor activitatilor
20)Utilizarea echipamentelor de protectie impuse, pastrarea curata a locului de munca
21)Adoptarea masurilor de securitate specificate de catre societatea in timpul desafasurarii activitatii
22)Asigurarea administrarii personalului din subordine
23) Indeplinirea altor sarcini in legatura cu activitatea sa trasate de catre superiorul sau.

CERINTE

a) Educatie: Absolvent studii superioare tehnice;
b) Experienta: minim trei ani in pozitii similare in afara societatii
c) Limba straina : Engleza nivel avansat
d) Altele: Cunotinte utilizare MS Office, cunostinte tehnice cu privire la statistica si raportare, cunostinte in privinta masuratorilor de laborator si tehnici de analiza.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
mediu de lucru profesional

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.