Receptioner

SC ALEXANDER HOTEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea de la clienti a documentelor necesare pentru inregistrarea acestora in fisa de cazare si in celelalte evidente operative;
-operare in sistemul de gestiune hoteliera;
-gestionarea intr-un mod profesional a sesizarilor oaspetilor si promovarea tuturor serviciilor hotelului;
-promovarea spatiilor de cazare prin informarea directa a clientilor;
- aplicarea politicilor de marketing ale companiei cu privire la serviciile prestate( cazare si facilitati suplimentare);
- alte sarcini de serviciu conform fisei postului

CERINTE

-experienta intr-un post similar;
-cunostinte de operarea in programul de gestiune Fidelio 8;
-orientare pozitiva catre client;
-cunostinte de limba enleza la nivel avansat si a unei alte limbi de circulatie internationala minim nivel mediu;
-abilitati de comunicare;
-cunostinte PC la nivel avansat;
-persoana energica, responsabila, onesta, cu spirit de echipa si initiativa;
-seriozitate, punctualitate.

BENEFICII OFERITE

-salariu si beneficii atractive;
-formare profesionala pe parcursul activitatii;
-climat profesional agreabil si conditii de munca deosebite.

Companie ce activeaza in domeniul turismului de trei ani, oferind servicii hoteliere, de restaurant si catering, orrganizari evenimente business si festive.