Operator Facturare

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului: realizeaza activitati legate de incasarea de numerar si inregistrarea diferitelor documente

ATRIBUTII SI SARCINI ALE POSTULUI:

Intocmeste si verifica documentele contabile referitoare la vanzarea si receptia marfurilor (facturi fiscale, avize de insotire a marfii, chitante, dispozitii de plata, etc.)
Introduce in baza de date facturile si chitantele si le trimite apoi la Departamentul Economic
Transmite zilnic catre Departamentul Economic centralizarea datelor inregistrate
Actualizeaza baza de date referitoare la facturile emise catre clienti
Mentine echipamentul si tehnica de calcul in buna stare de functionare
Incaseaza banii, intocmeste numerarul si il depune la banca
Tine evidenta receptiilor de marfa si a vanzarilor (prin inregistrarea facturilor, chitantelor etc.)

CERINTE

Experienta: min. 1 an intr-o pozitie de casier

Studii: studii medii (de preferinta cu profil economic)

Aptitudini/Abilitati: abilitati de comunicare, abilitati organizatorice, limba engleza nivel mediu, cunostinte operare PC (Ms Office), aptitudini de lucru in echipa, aptitudini de lucru in conditii efort fizic sustinut si stres

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate