Manager Resurse Umane

ROTOLITO ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam sa ne intregim echipa cu un Manager de Resurse Umane pasionat de munca cu oamenii, cu abilitati si capabilitati de lider, cu experienta in gestionarea unui colectiv dinamic si diversificat, cu initiativa si excelente calitati de comunicare.

Dezvolta strategia de resurse umane a companiei;
- Gestioneaza procesele de recrutare (pentru pozitiile blue collars, se va implica activ inclusiv in actiuni de teren pentru identificarea de candidati potriviti);
- Monitorizeaza si se implica activ in procesul de inductie, integrare si formare a noilor angajati, urmarind evoluaia acestora din punct de vedere al performantelor;
- Dezvolta si sustine performanta angajatilor si aliniaza politica de personal la obiectivele de business ale companiei;
- Coordoneaza programele de instruire/training ale personalului;
- Propune impreuna cu managerii companiei planurile de dezvoltare pentru angajati si se asigura de respectarea acestora, tinand cont de bugetul alocat;
- Analizeaza si propune celorlate departamente strategii de HR care ar duce la dezvoltarea, imbunatatirea, maximizarea rezultatelor;
- Realizeaza exit-interviuri pentru o mai buna intelegere a plusuriloe si minusurilor din fiecare depatrtament si a crea strategii de imbunatatire;
- Asigura respectarea legislatiei in vigoare in toate ariile resurselor umane si este responsabil de relatia companiei cu institutiile partenere;
- Coordoneaza si supervizeaza gestionarea administrarii de personal si salarizarea ( externalizata);
- Reprezinta compania in relatia cu institutiile statului;

CERINTE

- Studii superioare finalizate (Psihologie, Sociologie, Resurse Umane);
- Experienta intr-o pozitie similara minim 5 ani dovedita in toate ariilel resurselor umane;
- Cunostinte de utilizare PC si MS Office, programe de payrol&admin;
- Buna cunoastere a legislatiei si a procedurilor in vigoare ;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;
- Foarte buna cunoastere a tehnicilor de interviu, recrutare, selectie si metodologii;
- Bune abilitati de management al timpului, capacitatea de a planifica eficient si de a gestiona prioritatile;
- Abilitati de comunicarea si relationare, empatie, capacitate de gestionare a conflictelor, orientare spre solutii si rezultate;
- Amabilitate, initiativa, promptitudine, punctualitate, seriozitate, responsabilitate;

Nota: Pentru a eficientiza timpul dumneavoastra si al nostru, va rugam nu aplicati pentru aceasta pozitie daca nu aveti minim 3 ani experienta intr-o pozitie de Manager Resurse Umane si nu ati avut responsabilitatile mentionate mai sus.

Grupul Rotolito Lombarda este unul dintre principalii furnizori de tipar din Europa. Astazi grupul detine 10 unitati de productie, are o echipa formata din 900 de profesionisti si realizeaza anual produse editoariale de inalta calitate pentru Europa, Asia, America si Africa.
Rotolito Romania, a luat nastere in 2020 prin achizitia G.Canale&C Romania, companie cu peste 100 de ani de experienta in industria tiparului european, de catre Grupul Rotolito. La sediul din strada Cernica, Ilfov o echipa tanara si dinamica de profesinosti produce anual peste 30 de milioane de carti si materiale editoriale pentru piata internationala.
Echipa Rotolito Romania este formata din 300 de persoane si este in continua crestere. Ne mandrim sa avem printre noi profesionisti care si-au inceput aici activitatea in urma cu 20 ani. Mare parte dintre specialistii nostri si-au inceput cariera in tipografie imediat dupa terminarea scolii, iar in prezent sunt coordonatori de productie sau manageri.