Logistician

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respectarea cerintelor sistemelor de management implementate in cadrul organizatiei ;

- Preluarea comenzilor sosite din retea:
- analizarea produselor privind existenta in stoc depozit sau stoc custodie
- intocmirea documentelor interne pentru facturare sau aviz de expeditie
- verificarea facturilor si a avizelor de expeditie sau retur in conformitate cu :bonuri de emitere, contracte comerciale, oferte speciale - transmiterea catre depozite a documentelor necesare livrarii
- verificarea marfurilor eliberate de depozit pentru livrare
- intocmirea documentatiei necesare obtinerii politei de asigurare transport
- verificarea documentelor de expediere in cazul in care marfurile se livreaza de catre firme de curierat rapid ( greutate, valoare declarata, adresa destinatar, locul platii )
- stabilirea, impreuna cu responsabilul zonal a traseului de livrari
- anuntarea departamentului financiar pentru asigurarea transportului de marfa ;

- Receptia marfurilor retur de la distribuitori :
- receptionarea produselor returnate din retea pe baza documentelor insotitoare si reintroducerea lor in gestiuni ;

- Dosarele distribuitorilor :
- actualizarea dosarelor prin indosarierea in ordine cronologica a documentelor- emiterea stocurilor de custodie pentru confirmare de catre distribuitor periodic
- verificarea fiecarui dosar la stabilirea rutei de transport pentru transmiterea facturilor in original sau a altor documente fiscale;

- Tinerea evidentei C.E.C.- urilor si a biletelor la ordin:
- verificarea lor daca sunt corect intocmite, cont IBAN, semnatura, stampila cu datele firmei, scrierea corecta a sumei respective in litere
- predarea lor la sfarsitul zilei pe baza de semnatura.

CERINTE

- persoana dinamica, optimista, capabila sa lucreze in echipa si in conditii de stres, atenta, corecta, rezistenta la stress, atentie distributiva

- minim 2 ani experienta

- disponibilitate pentru program prelungit

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.