farmacist PERIS ILFOV

SC Sigmafarm SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
-Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
-Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
--Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
-Face parte din comisia de inventariere periodica;
-Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
-Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
-Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor;

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Farmacie;
- Aviz de libera practica;
- Abilitati si cunostinte in domeniul vanzarilor si recomandarilor asociate;
- Persoane orientate catre performanta
- Cunostinte operare PC;
- Capacitate organizatorica;
- Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre client/pacient;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salariu stimulativ si garantia corectitudinii contractuale;
- bonificatii;
- mediu profesional;
- conditii de munca excelente;
- program de lucru - farmacie de zi.

ompanie farmaceutica care are doua farmacii cu circuit deschis in Ilfov