ECONOMIST EXPERT IN GESTIUNE ECONOMICA- companie capital strain

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital integral strain, producator- lider de ambalaje din fibra modelata de hartie, a carei reprezentanta din Romania are peste 5 ani experienta in activitati comerciale. Cu productia sa de circa 240 milioane de cofraje si caserole care echivaleaza cu aproximativ 70% din piata interna, compania a castigat in mod justificat aprecierea si increderea clientilor si a devenit lider de piata europeana a ambalajelor ecologice.

Responsabilitati:

1)Intocmeste Bugetul anual al Companiei;
2)Urmareste si actualizeaza lista mijloacelor fixe;
3)Inregistreaza in contabilitate facturile de servicii;
4)Intocmeste raportarea lunara catre compania mama;
5)Intocmecste bilantul anual si semestrial al companiei;
6)Reprezinta sub supravegherea superiorului societatea in fata Companiilor de Audit;
7)Verifica si certifica balanta lunara a companiei;
8)Coordoneaza subordonatii din departamentul economic;
9)Intocmeste rapoarte financiare la cererea managementului companiei;
10)Intocmeste si coordoneaza inventarierea anuala a patrimoniului companiei;
11)Reprezentarea societatii in fata institutiilor oficiale la nevoie;
12)Respecta instructiunile de sanatate su si prevenirea si stingerea incendiilor
13) Alte sarcini trasate de superiori in legatura cu activitatea sa;

CERINTE

a) Educatie: Absolvent studii economice cu licenta;
b) Experienta : 3 ani intr-o pozitie similara;
c) Limba straina : Engleza nivel avansat;
d) Permis cond : avantaj categoria B
e)Altele: cunostinte solide calculator, cunoasterea unui program de contablitate sau unui sistem ERP, cunoasterea foarte buna a legislatiei in domeniul economic.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
mediu de lucru profesionist

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.