DIRECTOR EXECUTIV/ DIRECTOR OPERATIONAL- COMPANIE PRODUCTIE PUBLICITARA-ILFOV

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza urmatoarele Departamente: VANZARI, PRODUCTIE si INSTALARI/ Service
Raspunde de atingerea targetului cifra plan
Vanzari: coordoneaza echipa si organizeaza activitatea; new-business; relatia cu clientii companiei- clienti corporate- din afara tarii si nu numai
Productie: Organizarea optima a planului de Productie; eficientizarea acestuia; respectarea normelor si datelor contractuale legate de timpul dintre preluarea comenzii si instalare
Instalare si Serice: optimizarea timpului alocat acestor operatii
Stabilirea in acord cu Consiliul de administratie a obiectivelor generale, specifice si operationale ale firmei pe termen scurt, mediu si lung
Identificarea si alocarea resurselor in vederea realizarii obiectivelor propuse
Urmarirea prin raportare lunara, realizarea si respectarea targetelor
Identificarea oportunitatilor de afaceri aparute in domeniul in care activeaza
Monitorizarea pietei si identificarea tendintelor de dezvoltare ale pietei
Stabileste posibile cai de colaborare si propune Managementului parteneriate strategice
Asigura o buna imagine a companiei pe piata

CERINTE

Studii superioare PROFIL TEHNIC
Studii postuniversitare
Minim 4 ani experienta pe un post de coordonare/dezvoltare/strategie de preferinta in cadrul unor companii de productie publicitara
Cunostinte de management(teoretice si practice)
Cunostinte privind procesul de vanzare/tehnici de negociere
Cunostinte de tip tehnic cu referire la partea de productie, proiectare, etc
Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Access, Power Point, Outlook)
Limba engleza nivel avansat (obligatoriu)
Abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica si echilibrata

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial negociabil.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!