Controlor calitate

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Punctul de lucru este situat in Popesti Leordeni, Soseaua de Centura.

- Preia din mers schimbul, identifica eventualele probleme si le solutioneaza, preda schimbului urmator activitatea.
- Face o clasificare preliminara a calitatii fierului aflat pe mijlocul de transport
- Asista si verifica calitatea fierului vechi la descarcarea acestuia conform standard
- Asista si verifica calitatea fierului vechi la incarcarea acestuia in vederea transferului.
- In cazurile de rejectare, gasirea de materiale neconforme va respecta procedurile
informand responsabilii comercial si operational in vederea reluarii activitatii.
- Completeaza datele în SAP dupa clasificarea finala.
- Ia probe la intrarea pentru prima oara în companie, a unui sort nou, sau daca exista
piese care la control vizual prezinta suspiciuni relativ la compozitie si se prezinta la
Responsabil Operatii SCRAP, cu proba si rezultatul analizei.
- Receptioneaza si duce la indeplinire dispozitiile Responsabilului Operational.

CERINTE

- Studii medii

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv

ADECCO RESURSE UMANE este lider mondial in servicii de recrutare si selectie de personal.