CONTABIL SEF

SC UNIFRUTTI IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza toate operatiunile de contabilitate in sistem contabil
• Asigura respectarea normelor contabile si fiscale
• Intocmeste si semneaza balanta contabila lunara
• Intocmeste si depune declaratiile fiscale, pentru contributiile sociale si alte raportari obligatorii
• Intocmeste situatiile financiare statutare anuale si semestriale
• Asigura relatia cu auditorii financiari si interni pe probleme de contabilitate-fiscalitate
• Asigura alocarea corecta a cheltuielilor si inregistrarea in contabilitate pe centre de profit
• Verifica lunar componenta soldurilor si rulajelor conturilor analitice din balanta contabila
• Asigura respectarea dispoziţiilor legale si a normelor interne referitoare la întocmirea si inregistrarea documentelor specifice activităţii financiar contabile
• Asigura coordonarea si dezvoltarea echipei departamentului Contabilitate

CERINTE

• Studii superioare în domeniul financiar-contabilitate
• Cunoștințe foarte bune de contabilitate si fiscalitate
• Experiență anterioară de minim 5 ani pe un post similar, cu coordonare echipa
• Bune cunoștințe de operare PC
• Gândire analitică, atenție la detalii, inițiativă, abilitati de conducere si usurinta in comunicare

BENEFICII OFERITE

• Salariul este motivant, fiind negociat în funcție de experiență și gradul de pregătire al candidatului;
• Se asigura transport de la / pana la Bucur - Obor

DESCRIEREA FIRMEI

Comert cu ridicata al legumelor si fructelor