CONTABIL

Praktiker Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmirea evidentei contabile si a rapoartelor de casa
- Intocmirea evidentei contabile a calculelor interne si externe ale costurilor
- Inregistrarea contabila, evaluarea inventarelor, inregistrarea mijloacelor fixe
- Contabilitatea si evidenta avansurilor de trezorerie, a conturilor bancare
- Inregistrarea facturilor de leasing financiar
- Completare registre contabile, lucrari de inchidere de luna/an
- Raportari catre Contabilul Sef / Directorul Economic

CERINTE

- Studii economice superioare
- Experienta profesionala in domeniu minim 3 ani
- Cunostinte ERP ( SAP) reprezinta un avantaj
- Cunostinte solide de RAS, IFRS si Fiscalitate
- Abilitati de organizare si sistematizare
- Spirit analitic, lucrul in echipa
- Cunostinte foarte bune de operare PC ( Microsoft Office)
- Cunostinte bune de limba engleza/germana
- Disponibilitate pentru program de lucru prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie internationala: dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail. Transport asigurat.

Apreciere, Respect si Recunoastere intr-o companie internationala.

Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul dintre liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 400 de magazine si peste 20.000 de angajati in 9 tari.

Avem nevoie de TINE, in aceasta mare echipa, daca esti o persoana deschisa, flexibila, motivata si dornica sa faca fata provocarilor, hotarata si experimentata.