Online sales & marketing assistant

Eurotechnik Media SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

On-line

-propune si implementeaza strategia de marketing online a companiei, incluzand: optimizare SEO a site-urilor aflate in portofoliu, creare blog-uri, paid search marketing, etc
- analizeaza date Google Analytics si raporteaza pe diferite criterii de conversie;
- integrarea in strategia de comunicare online a reţelelor de social media si gestionarea campaniilor de social media
- mentine parteneriatele cu alte site-uri – setare campanii, schimb de bannere
- atingerea targetului impus
- promovarea imaginii companiei si a produselor acesteia in mediul on-line
- gestionarea si operarea site-ului companiei si a magazinelor din spatiul On-line
- optimizarea mediului on-line al companiei pentru atingerea maximului de eficienta si eficacitate
- gasirea de modalitati de cresterea a business-ului in mediul on-line si punerea acestora in aplicare
- utilizarea tuturor canalelor on-line pentru cresterea cifrei de afaceri in acest mediu
- comunicarea cu clientii on-line
- contactarea potentialilor clienti si crearea unor relatii comerciale cu acestia.

- Distributie – Wholesale:

- promovarea si vanzarea produselor companiei in showroom conform cu strategia de vanzari a companiei B2B.
- cresterea portofoliului de clienti si dezvoltarea relatiilor de business cu actualii clienti
- cautarea si gasirea de solutii optime pentru dezvoltarea segmentului distributie
- Intocmirea de rapoarte peridice de Vanzari si de Activitate
- participarea activa la campaniile de marketing pentru segmentul wholesale
- sustinerea activitatii wholesale a companiei
- monitorizeaza activitatea concurentei in mediul offline
- participarea la traininguri in cadrul companiei

CERINTE

- capacitatea de a lucra contratimp pentru un anumit proiect ce se afla in desfasurare sau la inceput
- intelegerea algoritmilor si limbajelor de programare folosite in prezent in mediul informatic
- Cunostinte solide de optimizare SEO
- Optimizarea site-ului companiei pentru motoare de cautare
- capacitatea de a performa prin:
Search engine optimization
Social media marketing
Email marketing
Content marketing
Display advertising
- cunostinte de Branding online
- permis conducere categ. B

- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj (vanzare directa si on-line, asistenta la vanzare on-line)
- cunostinte Sisteme de Operare
- Cunostinte avansate MS Office
- limba engleza nivel avansat - obligatorie
- capacitate de a se integra rapid in echipa
- seriozitate si dorinta de afirmare
- persoana dinamica si optimista
- persoana capabila sa-si asume responsabilitati
- disponibilitate de a lucra peste program

BENEFICII OFERITE

- salariu 350 – 450 Euro + commision
- asigurare medicala privata
- mediu de lucru professional
- training si suport continuu
- sanse reale de promovare
- transport asigurat de companie
- discount substatial la produsele companiei

Companie Olandeza situata in str DN2 Bucuresti - Urziceni Nr. 96 , Jud. Ilfov.
Obiect de activitate:import, vanzari, distributie electrice,electrocasnice si confectii.
pentru mai multe informatii www.eurotechnik.ro