WEB DEVELOPER

SMART LINE DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de site-uri web complexe bazate pe custom sau open-source CMS, news-letters, forum, formatarea paginilor pentru diferite browsere.
- Mentenanta unor site-uri existente, imbunatatirea lor, SEO.

CERINTE

Cunostinte obligatorii:
- PHP,MySQL - Foarte bine
- HTML, Javascript ¿ Foarte bine
- XML, XHTML, RSS ¿ Bine
- Atentie la detalii ¿ Foarte Important
- Deschis noilor technologii web Open Source, Widgets, etc.
- Cunostinte SEO
- Cunostiinte de limba engleza
- Capacitate de lucru atat in echipa, cat si individual
- Capacitate de respectare a unui dead-line
- Capacitate de sinteza si creativitate
- Seriozitate , rigoare , organizare

Constituie un avantaj:
- Experienta in dezvoltarea proiectelor web
- Simtul grafic si artistic
- Daruirea si pasiunea.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru adecvat, colectiv tanar, recompense pe masura pentru cei care dau dovada de initiativa si performanta.
- Buna oportunitate pentru acumularea de experienta si dezvoltarea carierei.
- Sansa de a lucra intr-o companie aflata intr-o rapida crestere, intr-un domeniu dinamic si in permanenta dezvoltare si de a face parte dintr-o echipa tanara si motivata.
- Salariul este negociabil in functie de experienta si de performante; mediu de lucru modern.
- Va rugam sa includeti in CV-ul dumneavoastra asteptarile salariale.

SmartLine Design este o agentie de creatie din Iasi , specializata in web design, programare web si identitate vizuala. Cu peste doi ani experienta in domeniu si un diversificat portofoliu atat pe partea de web design cat si pe cea de identitate, echipa SmartLine este caracterizata de creativitate, pasiune, ratiune si responsabilitate