WEB-DESIGNER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Veti fi responsabil de administrarea, gestionarea si dezvoltarea site-ului firmei;
Intretine si actualizeaza informatia disponibila pe site.
SEO (obtinerea unei afisari cat mai sus in cautarile Google)
Raporteaza evolutia traficului pe site: realizeaza rapoarte periodice care sa evidentieze nivelul vanzarilor, fluxul de useri zilnici ai site-ului, etc.
Face propuneri pentru optimizarea continua a site-ului si a functionalitatilor acestuia
Intretine site-ul din punct de vedere al designului grafic
Intretine imaginea si specificatiile produselor comercializate prin intermediul site-ului
Monitorizeaza concurenta companiei si raporteaza periodic
Modifica si adapteaza paginile web
Asigura intretinerea si update-area site-ului
Modifica paginile prin adaugarea de noi informatii si update-uri
Administreaza, proceseaza si verifica comenzile
Asigurarea bunei functionari a site-ului prin colaborarea cu furnizorii suportului tehnic
Realizeaza popularea magazinului online cu produsele companiei
Documenteaza (traduceri, prelucrare foto) produsele magazinului
Pre-proceseaza comenzile primite de la clienti si le transmite mai departe spre procesare
Propune cele mai bune metode pentru promovarea vanzarilor
Gestioneaza campaniile publicitare si de promovare online
Realizeaza newsletterul periodic cu promotii si alte elemente care sa duca ulterior la cresterea numarului de vizite si a numarului de comenzi pe site;
Efectueaza orice alte activitati legate de functionearea optima a site-ului si magazinului online;
Site -uri de care trebuie sa aibe grija: xspy, (modificare, intretinere, programare, adaugare module noi, implementare)

CERINTE

• Persoana serioasa cu multiple cunostinte IT
- Experianta anterioara medie si un portofoliu ce poate fi probat prin proba de lucru Cunostinte de programare (PHP si MYSQL; CSS, HTML si JavaScript) constituie avantaj Cunostinte de DTP
• Tehnoredactare in romana si engleza in Office
• Cunostinte avansate: Office, Adobe Photoshop, Corel Draw
• Depanare software la calculator
• Cunostinte avansate internet
• Experienta anterioara in administrare site-uri
• Persoana organizata, comunicativa, responsabila, ordonata si atenta la detalii
• Crearea structurii bazelor de date, si intretinerea acestora
• Capacitate de analiza si rezolvare de probleme aparute pe parcursul derularii proiectului
• Implicare in definirea specificatiilor proiectelor
• Eficienta in munca de echipa
• Self-starter cu initiativa si posibilitatea de a lucra independent
• Abilitati de organizare si planificare a timpului
• Atentie la detalii si capacitate de a lucra cu termene limita

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa;
Pachet salarial motivant
Oportunitati de dezvoltare a carierei;
Realizarea sau dezvoltarea de grafica web.