Web Designer

The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea de machete HTML impreuna cu CSS-ul aferent in baza conceptului primit de la designer;
Optimizarea machetelor HTML impreuna cu CSS-ul aferent pentru browser-ele actuale, respectind standardele W3C;
Intretinerea machetelor HTML impreuna cu CSS-ul aferent pentru noile functionalitati sau modificari ce apar in aplicatii.

CERINTE

Experienta de minim 1 an dovedita prin portofoliu;
CSS (avansat), (X)HTML (avansat), JavaScript, Photoshop;
Cunoasterea de instrumente pentru debug pentru IE, Firefox etc;
Cunoasterea standardelor web;
Creativitate si lucrul in echipa;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Atentie la detalii;
Dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator;
Abilitatea de a prioritiza task-urile.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic, profesionist, organizat si degajat;
Posibilitatea de imbogatire a portofoliului propriu alaturi de noi;
Oportunitatea de a lucra pentru companii importante pe plan national si international;
Salarizare motivanta;
Program de lucru flexibil.

DESCRIEREA FIRMEI

www.THEREDPOINT.RO