WEB DESIGNER

Expert IT Service Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare website-uri.
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora.
- implementare design primit pagini web respectand standardele xHTML si CSS, urmarind cerintele date.

CERINTE

- absolvent sau student
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunostinte de HTML, CSS, JS, XML, Ajax, SEO
- cunostinte in: Adobe Photoshop, Fireworks, Dreamweaver, Adobe Illustrator / Corel Draw.

Constitue un avantaj:
- programare web (PHP, MySQL) cunostinte (mediu; avansat).
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- calitati: seriozitate si corectitudine
- respectarea termenelor limita
- portofoliu de lucrari

BENEFICII OFERITE

- Mediu dinamic, in cadrul unui colectiv tanar;
- posibilitatea de a lucra cu program flexibil;

Firma Expert IT Service Grup S.R.L. a fost infiintata pe data de 14 februarie 2000.
Inca de la inceput activitatea firmei s-a structurat in cateva directii principale:

-activitati de proiectare, instalatii, constructii-montaj si service in domeniul telecomunicatiilor;
-proiectare, comercializare, instalare si service sisteme de securitate profesionale;
-configurare, instalare si service retele de calculatoare, calculatoare personale, echipamente de birotica.
Expert IT Service Grup S.R.L. si-a castigat o pozitie apreciata datorita catorva atuuri care o delimiteaza de principalii competitori:

-o piata formata din parteneri fideli castigati in timp;
-flexibilitate, adaptabilitate si un raspuns foarte prompt la cererile partenerilor;
-o echipa de profesionisti cu pregatirea necesara realizarii lucrarilor specifice domeniilor de activitate.