Web Designer

Elcadia Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte foarte bune de:
1) Grafica web 2.0 (web templates, bannere, butoane, forumuri)
2) Grafica vectoriala (logo, icoane, ilustratii)
3) Editare si prelucrare fotografii (de pe website-urile tip microstock photos)
- Se lucreaza in echipa.
- Posibilitatea de a indruma pas cu pas programatorul pentru a integra template-urile realizate in script .

CERINTE

- Experienta de lucru cu :
1) Adobe Photoshop Cs2/Cs3
2) Adobe Illustrator Cs2/Cs 3 ( sau Corel Draw)
- Portofoliu de lucrari (obligatoriu)
- Capacitatea de a lucra in echipa, creativitate, capacitate de organizare, seriozitate, atentie la detalii.
- Respectarea deadline-urilor

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru dinamic, tanar
-Sediul firmei este in COPOU, foarte aproape de Univ. Al. I. Cuza
- Bonusuri la finalizarea proiectelor
- Masa de pranz

Elcadia Design (www.elcadia.com) are ca obiect principal de activitate consultanta si furnizarea de programe informatice. Societatea este autorizata sa indeplineasca si activitati cum sunt: consultanta in domeniul echipamentelor de calcul (hardware), exclusiv consultanta si furnizare de programe; prelucrarea informatica a datelor, publicitate. Site-urile web, intranet-urile, prezentarile interactive si aplicatiile web create de Elcadia se bazeaza intotdeauna pe principiile fundamentale ale ergonomiei si arhitecturii informationale.
Sediul firmei este situat pe str. Garabet Ibraileanu Nr. 8A (in spatele corpului D al Univ. Al. I. Cuza).