Web Designer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea unor site-uri web (in principal cu tematica de afaceri).
- Realizeaza bannere simple sau rich-media.
- Realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei si a site-urilor web (sigle, logo-uri, CD-uri de prezentare, newsletter).
- Comunicarea frecventa cu alte departamente din cadrul companiei in vederea realizarii optime a solicitarilor acestora.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- are cunostinte si experienta solide de Web Design, care pot fi dovedite din experienta anterioara (exemplele de website-uri realizate personal sunt obligatorii).
- are cunostinte de Ergonomie pentru Website-uri.
- dovedeste Flexibilitate in conceperea solutiilor de design.
- este capabil de Comunicare cat mai buna cu persoane fara cunostinte de specialitate (respectiv cu alte departamente din companie).
- dovedeste creativitate, capacitate de auto-organizare, seriozitate, atentie la detalii.
- are capacitate si abilitatea de a respecta termenele limita asumate.
- minim 1 an experienta (recomandat).
Constituie avantaj: cunostintele privind tehnologiile web (HTML, CSS, JAVASCRIPT).

BENEFICII OFERITE

- Angajare cu carte de munca.
- Salariu de baza fix (negociabil in cadrul interviului, in functie de portofoliu) si
- Bonusuri in functie de rezultatele activitatii (masura in care designul raspunde specificatiilor dorite si devansarea termenelor limita).
- Mediu de lucru dinamic, flexibil, orientat catre atingerea obiectivelor.
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie in plina dezvoltare.