Web Designer

Grupul Industrial de Firme Conex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Defineste impreuna cu beneficiarul principalele cerinte ale site-ului web;

- Alege tehnologia sau tehnologiile potrivite pentru realizarea cerintelor clientului;

- Realizeaza mai multe variante de machete grafice, in conformitate cu cerintele beneficiarului, si le prezinta acestuia pentru selectarea variantei finale;

- Urmareste criteriile de calitate grafica, functionalitate si optimizare;

- Realizeaza integral site-urile de prezentare;

- Realizeaza interfetele grafice si template-urile pentru aplicatiile web complexe;

- Se ocupa de integrarea diverselor functionalitati (e-mail, realizarea de statistici etc.);

- Inregistreaza site-ul in motoarele de cautare.

CERINTE

- Experienta in realizarea de machete grafice pentru site-uri web;

- Cunoasterea foarte buna a programelor de editare grafica (Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks, Macromedia Flash etc.);

- Buna cunoastere a HTML, XML si CSS (Cascading Style Sheets);

- Cunoasterea foarte buna a etapelor de realizare a unui site web si a tehnologiilor folosite;

- Cunoasterea cel putin la nivel de baza: JavaScript, ActionScript, PHP, ASP, JSP, MySQL;

- Experienta in optimizari pentru motoarele de cautare (SEO) reprezinta un avantaj;

- Limba engleza - nivel avansat;

- Creativitate (foarte important) si simt artistic;

- Bun organizator, abilitati de planificare, prioritizare si negociere;

- Bune abilitati de comunicare, atat in scris, cat si verbal.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant corelat cu performanta;

- Posibilitati de dezvoltare profesionala;

- Mediu de lucru placut.

Grupul de Firme CONEX Iaşi este unul dintre cele mai dinamice grupuri industriale private cu capital integral românesc. Un aspect deosebit de important pentru Grupul de Firme CONEX îl reprezintă importanţa socială a acestuia. Într-o zonă cu un real potential de dezvoltare economica, CONEX asigură locuri de muncă pentru aprox. 3000 de oameni.