Unit Manager

GRAWE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Formarea, coordonarea si organizarea activitatilor, respectiv performantelor unei echipe de vanzari (4 consultanti full time si 2 part time);
-Formarea unei echipe competitive si mentinerea rezultatelor acesteia in standardele cerute de companie;
-Dezvoltarea echipei de vanzari si cresterea portofoliului de clienti;
-Conceperea si livrarea de programe de training pentru forta de vanzari;
-Dezvoltarea unor noi strategii de promovare a produselor si atragerea de noi clienti;
-Realizarea de analize si raportari cu privire la propria activitate si a echipei.
-Identificare de prospecti si dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienti;
-Monitorizarea, dezvoltarea si supervizarea permanenta a clientilor companiei in vederea generarii altor servicii de consultanta, bazate pe nevoile acestora;
-Monitorizare permanenta a contractelor, incasarilor, rezultatelor obtinute in urma livrarii de servicii;
-Stabilirea criteriilor si a conditiilor contractuale, la nivel de negociere;
-Analiza permanenta a pietei de servicii de training si consultanta la nivel de concurenta;

CERINTE

- Orientare catre client;
- Aptitudini excelente de comunicare si persuasiune;
- Bun negociator si organizator
- Fire dinamica;
- Disponibilitate pentru deplasari la colaboratori/ clienti;
- Studii medii/superioare
- Optimism, atitudine pozitiva, prezenta agreabila;
- Abilitati bune de comunicare, negociere si vinzare;
- Deschidere pentru activitatea in echipe.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist , echipa tanara , atmosfera placuta;
- Finantare continua pe toata durata colaborarii (salariu fix) peste medie;
- Pachet de bonusuri motivant ( trimestrial,semestrial si anual) atat pentru activitatea proprie cat si pentru activitatea echipei;
- Sistem de comisionare performant atat pentru vanzari proprii cat si pentru vanzarile echipei;
- Program de training extensiv, la nivel regional, national;
- Posibilitati de promovare in cadrul Companiei, bazate strict pe rezultatele proprii

DESCRIEREA FIRMEI

asigurari viata si non viata