UNIT MANAGER

SC"ALLIANZ TIRIAC ASIGURARI"SA-AGENTIA IASI

Job expirat

RESPONSABILITATI

responsabilitati:
-formarea si coordonarea unei echipe de cel putin 7 consultanti financiari
-dezvoltarea si fidelizarea portofoliului de clienti
-administrarea portofoliului de clienti, pe care si l-a creat sau dobandit,pe asigurari de viata

CERINTE

-bun organizator
-persoana activa,dinamica,ambitioasa
-spirit antreprenorial
-abilitati de comunicare
-spirit de echipa
-experienta in domeniul asigurarilor constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

beneficii:
-finantare pe perioada constituirii echipei in baza unui contract de mandat
-grila de comisioane atractiva si motivanta
-bonusuri consistente,ce se acorda lunar,trimestrial si anual
-programe de pregatire si formare profesionala prin departamentul de training al companiei
-plan de cariera
-mediu de lucru profesional si concurential
-posibilitatea de a vinde si asigurari non viata si pensii

DESCRIEREA FIRMEI

Grupul Allianz este infiintat in Germania in 1890
Cotat AA de firma de rating Standard & Poors
Din 3 noiembrie 2000 ; este cotat la Bursa din New York
Grup financiar de top mondial, cu traditie in asigurari
Are peste 80 de milioane de clienti in intreaga lume
Cuprinde peste 700 de societati afiliate
Prezent in peste 70 tari