travel & tiketing consultant

ATLANTIC TURISM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza solutii pentru servicii de cazare, mese , bilete de avion, vapor, autocar, servicii de agrement etc;
- Promoveaza produsele si serviciile agentiei catre clienti;
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
- Sprijina clientul in definirea necesitatiilor;
- Se informeaza in detaliu despre toate produsele oferite de firma, specificul si particularitatile acestora.
- Creste in parmanenta numarul de clienti din categoria de clienti / zona alocata.
- Cunoaste si aplica intocmai politica de preturi si discounturi pe care le poate acorda clientilor.
- Completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatii despre clienti sub forma electronica si sau pe hartie
- Completeaza rapoartele de activitate saptamanale/lunare.

CERINTE

- Capacitate de identificare a nevoilor clientilor si adaptare la cerintele acestora ;
- Persoana pro-activa, orientata spre clienti;
- Excelente abilitati de comunicare:
- Capacitate de analiza si sinteza si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
- Spirit de echipa, dinamic, integru;
- Atentie la detalii, persoana organizata;
- Receptivitate, flexibilitate, initiativa;
- Engleza fluent - a doua limba straina cunoscuta constituie avantaj
- Experienta intr-un loc de munca similar constituie un avantaj
- Experien¿¿ în rela¿ii cu publicul constituie un avantaj

- Cunostinte de utilizare Worldspan / Amadeus
Buna utilizare a computerului (Word, Excel, Internet Explorer)
- Cunostinte minime despre comportamentul consumatorului si tehnici de vinzare
- Prezenta agreabila

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant: salariu fix + comision din vinzari
- Condi¿ii de lucru excelente
- Training ¿i cursuri de specialitate
- Participare la infotripuri în str¿in¿tate

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism touroperatoare