travel & ticketing consultant

ATLANTIC TURISM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• furnizeaza solutii pentru urmatoarele servicii: bilete de avion, cazare, pachete turistice, croaziere , rent-a-car, asigurari de calatorie .
• creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
• sprijina clientul in definirea necesitatiilor;
• administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
• Promovarea serviciilor si produselor catre clienti;

CERINTE

Engleza fluent buna utilizare a computerului (word,excel,internet explorer, chrome)
Cunostintele de utilizare Wordspan / Amadeus reprezinta avantaj
Capacitate de identificare a nevoilor clientilor si adaptare la cerintele acestora ;
Excelente abilitati de comunicare
Capacitate de analiza si sinteza si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
Atentie la detalii, persoana organizata;
Receptivitate, flexibilitate, initiativa;
cunostinte despre comportamentul consumatorului si tehnici de vinzareprezenta agreabila

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant: salariu fix + comision din vinzari, condiţii de lucru excelente ,training şi cursuri de specialitate

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism tour-operatoare