Trainee@ BRD - CRSC Iasi (Back office bancar)

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei lucra pe proiecte din diferite arii functionale;
- Vei calcula indicatorii de performanta financiara pentru clientii persoane juridice invatand despre analiza financiara a unei firme din perspectiva normelor si procedurilor interne ale bancii, specifice activitatii de creditare;
- Vei lucra in programul de reevaluare garantii clienti persoane fizice;
- Vei face parte din echipa de Operatiuni produse persoane fizice CRSC Iasi in cadrul careia vei realize activitati de inventariere stoc de credite persoane fizice si multe alte activitati specifice domeniului de back office.

CERINTE

- Masterand in ultimul an de studiu cu rezultate academice excelente, intr-o facultate cu profil economic;
- Stagii de practica anterioare in domeniul bancar sau voluntariat, reprezinta un avantaj;
- Cunostinte in domeniul bancar;
- Cunostinte PC;
- Stapanirea excelenta a limbii engleze sau franceze si a termenilor specifici domeniului de activitate.
Competentele de care avem nevoie:
- Abilitati de comunicare;
- Orientare spre client;
- Capacitate de relationare si lucru in echipa;
- Adaptabilitate, eficienta si initiativa;
- Capacitate de invatare;
- Atentie la detalii si buna capacitate de organizare.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata;
- Posibilitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti si de a lucra in proiecte specifice.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.