Tehnician Laborator Controlul Calitatii

Brainer Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati.
 preleveaza probe materii prime conform planului de prelevare si esantionare;
 efectueaza analize fizico-chimice la receptie materii prime;
 colaboreaza cu gestionarul pentru prelevarea probelor de materii prime;
 realizeaza controlul calitatii produselor finite – analize fizico-chimice, conform planului de control;
 efectueaza analize microbiologice la solicitarea sefului direct;
 este responsabil(a) cu prepararea reactivilor si a mediilor de cultura pentru laborator;
 este responsabil(a) cu sterilizarea ustensilelor pentru laborator;
 este responsabil(a) cu calibrarea aparaturii de laborator conform planului de calibrare si verificare;
 respecta procedurile si intructiunile de lucru pentru fiecare aparat, precum si ghidul de bune practici in laborator;
 este responsabil(a) cu inregistrarea rezultatelor analizelor in registrul cu rezultate analize fizico-chimice;
 este responsabil(a) cu pastrarea si completarea registrului de prelevare/ primire probe;
 este responsabil(a) cu mentinerea igienii in laboratorul de QC conform procedurii de igiena in laborator;
 raspunde de igiena si curatenia la locul de munca ;
 respecta legislatia cu privire la normele de igiena si curatenie in spatiile unde isi desfasoara activitatea;
 participa la instructajele de ssm si su, isi insuseste si aplica normele in vigoare ;
 respecta toate regulile de SSM si SU in vigoare pe teritoriul Companiei;

CERINTE

 Educatia necesara: liceu profil chimie sau alt liceu+ curs operator chimist
 Experienta necesara: 1 an de experienta de lucru intr-un laborator
 Cunostinte tehnice: analize fizico- chimice si/sau microbiologice
 Cerinte specifice: Competente IT – operare PC, Word si Excell , lb. engleza – nivel incepator
 Aptitudini: comunicare, lucru in echipa, dinamism, seriozitate, meticulozitate, orientare catre rezultate, gandire logica, memorie vizuala, atitudine pozitiva si dorinta de a invata continuu
 Domiciliul stabil in Iasi;

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa conform legislatiei in vigoare;
- Prima de vacanta
- Prime de sarbatori
- Concediu de odihna de 21 zile lucratoare/ an;
- Acces la calculator, Telefon mobil– pentru indeplinirea atributiilor de serviciu;
- Se ofera deasemenea si traininguri de pregatire.
- Transport salariatilor dus – intors.

Antal is the leader in EMEA & Asia Executive Search & Selection with a network of over 70 fully-staffed offices in 28 countries, recruiting talent in a range of industry sectors & skill functions. Since inception in 1993 Antal has placed executives in over 75 countries and offers clients a choice of recruitment & staffing solutions from Retained Executive Search, Search & Selection to Contingent Recruitment.

Our executive recruiters combine their recruitment knowledge, search skills, proven headhunting & selection methodologies with knowledge & experience of your industry to deliver a truly value added service. Your Antal Recruiter actively shares information, knowledge & experience across our global network adding extensive cross sector and multi-geographic reach when recruiting with the efficiency of a single contact point.

In Romania Antal has offices in 4 major cities as follows: Bucharest (2), Cluj,Timisoara si Iasi.

Antal Iasi office, with 3 Senior Consultants is covering N-E of Romania and all strategic sectors and disciplines (www.antal.com)