Tehnician / Inginer Service Computere Iasi

Genesys Systems RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza service in garantie sau postgarantie la sediul companiei sau la sediul clientilor pentru echipamente hardware brand-name (computere si periferice DELL).
Reinstaleaza si configureaza produse software OEM pe sisteme.
Asigura asistenta tehnica prin telefon si e-mail.

Compania ofera un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung.

CERINTE

- Experienta relevanta in activitati de service si suport tehnic intr-un domeniu similar
- Absolvent al Facultatii de Automatica sau Electronica si Telecomunicatii sau Automatica/Calculatoare, sau student in an terminal
- Abilitatile practice, capacitatea de depanare echipamente electronice, certificarile in domeniul service IT prezinta un avantaj
- Carnet de conducere categoria B
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC
- Nivel bun al limbii engleze
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte, abilitate de a lucra in echipa ori cu supervizare minima

GENESYS SYSTEMS este unul dintre cei mai importan¿i furnizori IT&C de solu¿ii, servicii, sisteme ¿i software din România. În cei 13 ani de activitate, GENESYS SYSTEMS ¿i-a dezvoltat competen¿e deosebite în cele 4 direc¿ii strategice, componente de baza ale conceptului 4S:
- Solu¿ii complexe pentru companii mari, solu¿ii pentru IMM-uri;
- Servicii profesionale pentru o gam¿ larg¿ de produse IT&C;
- Sisteme standard ¿i sisteme integrate - proiecte na¿ionale ¿i regionale;
- Software - produse proprii ¿i aplica¿ii dezvoltate la cerere.

Detalii complete la:www.genesys4s.ro