Technical Support Representative - Italian

SC XL World SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CE TREBUIE SA FACI?

- Sa asiguri asistenta tehnica IT pentru clientii companiei
- Sa analizezi problemele semnalate de catre clienti si sa oferi solutii in timp real, prin intermediul postei electronice si al telefonului, in limba italiana
- Sa respecti procedurile companiei in privinta furnizarii acestui tip de servicii
- Sa stabilesti si sa mentii o buna relatie profesionala cu clientii

CERINTE

CE TREBUIE SA STII?

- Sa fii absolvent(-a) al (a) unei faculatti de profil (Informatica, Automatica si Calculatoare)
- Sa ai cunostinte de lucru sub mediu Windows si/sau Linux
- O buna intelegere a mediului IT
- Capacitate de asimilare a detaliilor tehnice legate de un produs (software de exemplu)
- Cunostinte HTML, cunostinte de baze de date
- Experienta in domeniul asistentei tehnice
- Capacitate de a explica si a solutiona probleme in timp real
- Abilitati de comunicare si relationare
- Limba Italiana ¿ nivel mediu (fluenta in comunicarea verbala si in scris)
- Limba Engleza - constituie un avanta

BENEFICII OFERITE

DE CE NOI?

Pentru:
- Un mediu de lucru specific unei companii multinationale
- Conditii de munca excelente, echipamente de lucru de ultima ora
- Salariu competitiv
- Bonusuri si premii in functie de rezultate
- Lucru intr-o echipa de profesionisti
- Oportunitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti?
Vrei sa te dezvolti intr-un mediu multinational care sa-ti ofere posibilitatea de a creste profesional si nu numai?
Vrei ca aptitudinile si capacitatile profesionale sa-ti fie recunoscute si puse in valoare?
ATUNCI MOTIVATIA TA CONTEAZA!