Teacher examene Cambridge

SC TWINKLE STAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Predarea limbii engleze copiilor cu vârste între 3 ani și 14 ani la nivel profesionist, în vederea susținerii examenelor Cambridge;
- Promovarea firmei Twinkle Star și atragerea de noi clienți;
- Comunicarea permanentă cu părinții în ceea ce privește evoluția copilului;
- Întocmirea evaluărilor scrise periodice;
- Pregătirea planurilor de lecții conform standardelor Cambridge.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Experiență în lucrul cu copiii preșcolari și școlari în activitatea de predare a limbii engleze (minim 1 an);
- Limba engleză: nivel minim B2; deține un atestat sau o diplomă de studii în acest sens.
- Înțelege rolul profesorului în dezvoltarea personalităţii copilului;
- Capacitatea de a susține un curs interactiv;
- Persoană motivată, organizată, implicată, punctuală;
- Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
- Iubește copiii și interacțiunea cu aceștia;
- Atitudine pozitivă și deschidere către noi metode de predare a limbii engleze;
- Orar flexibil care să permită susținerea cursurilor la sediile partenere ale centrului lingvistic Twinkle Star.

Constituie avantaj:

- Studii de psihologie/modul psihopedagogic.
- Studii de Master absolvite sau în curs de desfășurare;
- Atestate limba engleza (Cambridge, IELTS, TOEFL etc);
- Cunoașterea structurii și curriculumului Young Learners of English;

BENEFICII OFERITE

- Dobândirea de abilităţi de formare la nivel profesional;
- Consultanţă şi sesiuni de formare şi mentoring;
- Contract & Remunerare în funcție de numărul de cursanți și de performanțele realizate;
- Mediu de lucru plăcut cu un colectiv tânăr și entuziast;
- Orar flexibil;
- Bonusuri pentru depășirea obiectivelor;