Suport Tehnic Retelistica - Germana

SC XL WORLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea si rezolvarea problemelor tehnice pe care clientii le intampina in folosirea produselor Allied Telesyn si in rezolvarea lor prin intermediul asistentei prin telefon, via email sau prin conectare remote.

CERINTE

Abilitati de comunicare, capacitate de organizare, atentie la detalii
Dinamism, rezistenta la stres
Cunostinte de lucru sub mediu Windows si/sau Linux
Buna intelegere a mediului IT si a serviciilor de asistenta
Cunostinte de baza in domeniul retelisticii
Certificari in domeniu, ex: CCNA, MCSE, constituie avantaj
Limba germana - fluent
Limba engleza - avantaj

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru specific unei companii multinationale
Conditii de munca excelente, echipamente de ultima ora
Salariu competitiv
Training intensiv si gratuit
Oportunitati de dezvoltare a carierei

Our mission is to help companies become more competitive by re-allocating certain activities to emerging countries, offering them complete logistical, technical and administrative support.