STORE MANAGER IASI

MEXXEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Conduce, coordoneaza, organizeaza si controleaza activitatea de vanzare si personalul din subordine intr-un magazin cu scopul de a atinge si depasi obiectivele de vanzari, indicatorii de performanta si profitul.
* Punerea la dispozitie clientilor servicii, salutand, ajuntand si raspunzand la intrebarile si plangerile acestora.
* Monitorizarea activitatii de vanzare, pentru a va asigura ca clientii primesc servicii satisfacatoare si marfuri de calitate.
* Directionarea, indrumarea si supravegherea angajatilor care se ocupa cu vanzarile, care efectueaza inventarul, care incaseaza numerar sau care presteaza servicii clientilor.
* Receptionarea in cel mai scurt timp a marfii primite si depozitarea acestea conform normelor in vigoare.
* Inventarierea stocului si tinerea la zi a documentelor de gestiune.
* Verificarea gestiunii si tinerea la zi a documentelor referitoare la vanzari in vederea intocmirii rapoartelor solicitate de management..
* Coordonarea si implementarea campaniilor de publicitate si promotii de vanzari ale firmei.
* Planificarea bugetului si autorizara platilor si retururilor de marfa.
* Responsabil pentru intelegerea si mentinerea propriului nivel de cunostiinte despre produse, cat si direct responsabil de nivelul de cunostiintele al membrilor echipei ai magazinului, despre produse si abilitatile lor de comunicare catre clienti.
* Semnaleaza si se asigura de remedierea tuturor neregulilor constatate in legatura cu magazinul.

CERINTE

* Experienta intr-un post similar de min 2 ani
* Cunostinte si abilitati legate de vanzarea cu amanuntul
* Cunoasterea principiilor si proceselor pentru oferirea de servicii clientilor interni si externi
* Gandire creativa
* Abilitati privind luarea deciziilor si rezolvarea problemelor
* Bune cunostinte privind gestionarea si operarea documentelor de intrare/iesire marfa
* Cunostinte operare PC (Excel, Outlook)
* Ghideaza, directioneaza si motiveaza subordonatii

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonus
Echipament de lucru

Mexxem SRL is a distribution and retail organization, selling well-known brands such as Lacoste, Puma, Le Coq Sportif, Merell, Lee, Wrangler and Pepe Jeans.

www.mexxem.ro
www.fr33zone.ro