Specialist vanzari/ Unit Manager-Iasi

Metropolitan Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care sunt responsabilitatile unui Manager :
Conducerea unui Unit (asigurari de viata si pensii), stabilirea obiectivelor echipei, monitorizarea activitatatii si a rezultatelor.Recrutarea, selectia si dezvoltarea personalului - Consultanti Financiari;Dezvoltarea echipei de consultanti financiari in vederea atingerii celor mai bune rezultate legate de productivitate si acoperire geograficaConstruirea de relatii de business si promovarea imaginii Identificarea oportunitatilor de dezvoltare a afacerii
Descriere-Specialist Vanzari:
Atributii AGENT ASIGURARI:
- prospecteaza piata tinta si identifica noi clienti;
- promoveaza si vinde pachetele de servicii financiare ale companiei;
- dezvolta si mentine portofoliul de clienti;
www.metropolitanlife.ro

CERINTE

Cerinte Unit Manager:
Varsta minima 30 ani.
Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata catre rezultate.Comportament etic si profesionist.Experienta in domeniul vanzarilor Bune abilitati managerialeCapacitate excelenta de relationare si networking.
Avantaj pentru cine detine o echipa de cel putin 3 agenti.
Cerinte -Specialist vanzari:
Flexibilitate,rezistenta la stres,capacitate de a asimila conostinte;experienta in vanzari constitue un avantaj;abilitati de comunicare,persuasiune,implicare,atitudine pozitiva,dinamic,sociabil;atitudine proactiva si orientare catre client.
CANDIDATUL IDEAL: ptr. Specialist Vanzari:
1.Ai abilitati de comunicare si negociere ?
Poti sa iti organizezi singur programul de lucru ?
Ai spirit de echipa si personalitate dinamica ?
Ai capacitatea de a analiza nevoile financiare ale clientilor si de a identifica solutiile financiare potrivite ?
Daca ai aceste calitati, esti persoana potrivita pentru a-ti dezvolta o cariera de AGENT ASIGURARI.
2) Daca ai calitati manageriale, compania noastra iti da posibilitatea de a deveni UNIT MANAGER VANZARI.

BENEFICII OFERITE

- venituri atractive corelat cu nivelul de performanta;
- comisioane din vanzari;
- bonusuri lunare/ trimestriale/semestriale/ anuale;
- accesul gratuit la un sistem de training de specialitate;
- sustinere practica permanenta;
- posibilitatea unei cariere in managementul vanzarii de servicii financiare;asigurari de viata, pensii,planuri de sanatate, beneficii pentru angajati.
- posibilitatea de a apartine unei echipe in dezvoltare si de a lucra intr-un mediu profesionist.

Cu o experiență de 157 ani pe piata mondiala si 16 ani de activitate pe piața locală și peste 2 milioane de clienți care beneficiază de asigurări de viață sau pensii private obligatorii,
Metropolitan Life lansează o inițiativă unică în România și Europa Centrală.