Specialist Marketing -comert online

S.C. SIGNAL UP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de marketing care sa reflecte obiectivele societatii pe termen mediu si lung;
- Initiaza studii de piata si interpreteaza rezultatele;
- Identifica publicul tinta si ajusteaza constant strategia de marketing in functie de necesitati;
- Realizeaza newslettere si diverse materiale de promovare;
- Redacteaza articole, prezentari de produse, texte, anunturi etc.;
- Urmareste strategia de marketing a competitiei si vine cu solutii care sa adauge plus-valoare produselor si serviciilor prestate de societate;
- Administreaza continutul site-urilor;
- Propune programe de fidelizare a clientilor;
- Implementeaza campanii online (SEO, Social Media, web analytics etc.) si prezinta conducerii rapoarte privind rezultatele campaniilor initiate

CERINTE

- Studii superioare finalizate (de preferat: Marketing, Comunicare);
- Experienta pe un post similar;
- Limba ENGLEZA - nivel avansat;
- Persoana organizata, responsabila, persuasiva si creatoare;
- Abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare
- Cunostinte operare PC (word, excel, PowePoint, Photoshop, Corel - editare).

BENEFICII OFERITE

-se ofera salariu motivant
-comisioane in functie de volumul vanzarilor

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati principale:
- Comert online produse pentru adulti;
-Importator si Distribuitor al sistemelor electrice de incalzire UDEN-S.